İkamet İzni Harç 2023

İkamet İzni Harçları

İkamet İzni Harç 2023

İkamet İzni Harç 2023 yılında Türkiye’de ikamet etmek  yabancı ödemesi gereken ücretlerdir ve bu harçlar Türkiye’de ikamet etmek isteyen yabancıların ikamet izni başvuruları sırasında ödenir.İkamet izni harçları online vergi dairesi veya bizzat vergi dairesine gidilerek ödenebilir.

Türkiye İkamet İzni ücretleri, Türkiye’de ikamet etmek isteyen yabancıların ödemesi gereken ücretlerdir ve bu ücretler Türkiye’de ikamet etmek isteyen yabancıların Türkiye’de kalmaları için gereken ikamet izni başvurularında ödenmelidir.Türkiye İkamet İzni, Türkiye’de öğrenim görmek, çalışmak veya turistik amaçlarla bulunmak için gereken izindir.

İKAMET İZNİ HARÇLARI YILLIK/DÖNEMLİK HARÇ (TL)
ABD, İngiltere ve pek çok diğer ülke için 1456.00 TL (80 $)
Norveç-Sırbistan-Fiji-Şili 8184,54 TL (449.70 $)
Belçika-Belarus-Cezayir-İspanya-Kuveyt-Ürdün-Lüksemburg-Malta-Singapur-Tayvan 709,80 TL (39 $)
Arnavutluk-Filipinler-İsrail-Japonya-Kamboçya-Mali-Umman-Tajikistan 10,192,00 TL (560 $)
Fas-Fildişi Sahili-Irak-Karadağ-Mısır-Tunus 200,20 TL (11 $)
Etiyopya-Güney Kore-Hong Kong-Mikronezya-Rusya 445,00 TL (25 $)

 

İkamet İzni Kart Ücreti :  356,00 TL

Oturma İzni Harç

Oturma izni harç, bir ülkede yabancı bir kişinin o ülkede yaşamasına izin vermek için ödenmesi gereken bir ücretdir.Oturma izni harçları, genellikle bir ülkenin göç yönetmeliğine göre belirlenir ve çeşitli nedenlerle ödenir. Bunlar arasında, çalışma izni almak, öğrenim görmek veya bir işyeri açmak gibi nedenler yer alabilir. Oturma izni harçları, genellikle bir yıllık veya iki yıllık dönemler için ödenir ve daha uzun süreler için de ödenilebilir.Oturma izni harçları yabancılar tarafından ödenir.

Oturma izni harçları, bir ülkede yaşamaya hakkı olan ve bu ülkede kalıcı olarak yaşamaya niyetli olan yabancılar için ödenir. Bu, yurtdışına seyahat etmek isteyen turistler ve geçici olarak bir ülkede kalmayı planlayan yabancılar için geçerli değildir.
Oturma izni harçlarının miktarı, çeşitli faktörlere göre değişebilir. Bunlar arasında, ödenen harç miktarının ne kadar uzun süre için ödendiği, ödenen harç miktarının hangi amaçla kullanılacağı ve ödenen harç miktarının hangi ülkeye ait olduğu gibi faktörler yer alabilir.

İkamet İzni Harç 2023” te bir düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button