Yabancılar Fatura Aboneliklerini Nasıl Üzerine Alabilir

Yabancılar Fatura Aboneliklerini Nasıl Üzerine Alabilir

Yabancılar Fatura Aboneliklerini Nasıl Üzerine Alabilir?

Yabancılar fatura aboneliklerini elektrik,su,dogalgaz ve internet fatura aboneliklerini kendi üzerlerine almak için abonelik şirketlerinin yöntemleri takip edilmelidir.Bu nedenle, abonelik yapmak istediğiniz şirketin websitesini ziyaret edin veya müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.İlk olarak, abonelik için gerekli olan evrakları toplayın.

Bu evraklar genellikle şunlardır;

  • Yabancı kimlik kartı (İkamet İzni Kartı)
  • Varsa kullanım yerine ait abone veya tesisat numarası ( Eski Fatura )
  • Meskende enerji kesik değilse mülkiyet belirten belge ( tapu, kira sözleşmesi )

Abonelik formunu doldurun ve gerekli evrakları ekleyin. Form genellikle online olarak doldurulabilir veya müşteri hizmetleri merkezlerinde doldurulabilir.Abonelik işlemini tamamladıktan sonra, abonelik numarası ve fatura bilgileri size verilecektir. Bu bilgileri internet aboneliği yapmak için kullanabilirsiniz.

Bu adımlar genel olarak elektrik, su, doğalgaz ve internet aboneliklerini yapmanız için takip etmeniz gereken yöntemlerdir. Ancak, her şirketin abonelik süreçleri farklı olabilir, bu nedenle bu adımlar tam olarak sizin için geçerli olmayabilir.

Yabancılar Türkiye’de Nasıl Doğalgaz Abonesi Olabilir?

Türkiye’de yabancılar doğalgaz abonesi olmak için aşağıdaki adımları takip edebilirler:İlk olarak, abonelik için gerekli olan evrakları toplayın.Abonelik formunu doldurun ve gerekli evrakları ekleyin. Form genellikle online olarak doldurulabilir veya müşteri hizmetleri merkezlerinde doldurulabilir.

Abonelik işlemini tamamladıktan sonra, doğalgaz şirketi size doğalgaz aboneliği numarası ve fatura bilgilerini verir.

Doğal gaz Bağlantı Sözleşmesi, Abonelik (Kullanım) Sözleşmesi, Sözleşme Fesih Başvurusu, Gaz Açma Randevusu Sorgulama,Sabit Ödeme Sözleşmesi,Proje Onay Durumu Görüntüleme, Fatura Tahakkuku, Yeni Randevu Alma veya Randevu Tarihi Değiştirme,Fatura Bilgisi Sorgulama, Faturalarınız ile ilgili;  Fatura Hesaplama,  Fatura Ödeme,Sayaç Kontrol Talebi   ve Fatura İtirazı işlemleri yapılabilir.

Aşağıdaki internet siterlerini inceleyerek dogalgaz aboneliğinizi yapabilirsiniz.

Yabancılar Türkiye’de Nasıl Su Aboneliği Açtırabilir?

Türkiye’de yabancılar su aboneliği açtırmak için İstanbul şehrinde İSKİ ve Ankara şehriden ASKİ tarafından yapılmaktadır.İstanbul ve ankara şehirlerinde internet üzerinden online olarak ve şubeye giderek işlem yapılabilmektedir.

  • Yabancı kimlik kartı (İkamet İzni Kartı)
  • Varsa kullanım yerine ait abonelik faturası
  • Yerleşim yeri belgesi, tapu, kira sözleşmesi
  • Teminat Bedeli ( 144 TL )

Yabancılar Türkiye’de Nasıl İnternet Aboneliği Alabilirler?

Türkiye’de yabancılar internet aboneliği alabilmek için internet saplayıcı seçimini yapmak ve gerekli evrakları toplaması gerekmektedir.Bu, Türkiye’de birçok farklı seçenek sunan bir piyasadır, bu nedenle en uygun hizmeti seçmek için araştırma yapabilirsiniz.İnternet aboneliği için gerekli olan evrakları toplayın. Bu evraklar yabancı kimlik kartı, pasaport fotokopisi, yerleşim yeri belgesi olabilir.Internet hizmetleri sağlayıcısının websitesini ziyaret edin veya müşteri hizmetleri merkezine gidin.

Abonelik formunu doldurun ve gerekli evrakları ekleyin. Form genellikle online olarak doldurulabilir veya müşteri hizmetleri merkezlerinde doldurulabilir.

Abonelik işlemini tamamladıktan sonra, internet hizmetleri sağlayıcısı size internet kurulumu için bir randevu verecektir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button