Rusya Fedarasyonu Vatandaşları İkamet izni ve Çalışma İzni

Rusya Fedarasyonu Vatandaşları İkamet izni ve Çalışma İzni

Rusya Fedarasyonu Vatandaşları İkamet izni ve Çalışma İzni

Rusya Fedarasyonu Vatandaşları İkamet izni ve Çalışma İzni almak için Göç İdaresi Başkanlığı ve Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü’ ne başvuruda bulunmaları gerekmektedir.İkamet izni başvurular için göç idaresine şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.Rus vatandaşları çalışma izni başvurusu yapmak için yurtdışı başvuruları konsolosluk aracılığıyla yurtiçi çalışma izni başvurularını ise yabancı kimlik numarası alarak yapabilirler.

Rusya Federasyonu vatandaşları, Türkiye’de ikamet izni almak istedikleri süre boyunca Türkiye’de kalmayı planladıklarını belirtmelidirler. Türkiye’de ikamet izni almak isteyen Rusya Federasyonu vatandaşları, Türkiye’de ikamet izni süresi dolmadan önce yenileme işlemlerini yaptırmak zorundadırlar.

Türkiye’de ikamet izni almak isteyen Rusya Federasyonu vatandaşlarının, Türkiye’de yasal olarak çalışmayı planladıklarını durumunda, Türkiye’de çalışma izni de almaları gerekmektedir. Çalışma izni için de Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü verilmesi gerekmektedir.

İkamet İzni (Oturma İzni) İçin Gerekli Belgeler :

 • Pasaport
 • Yabancı Sağlık Sigortası,
 • Vize (öğrenci vizesi, turistik vize, iş vizesi gibi),
 • İkamet Yeri Bidirimi (Kira Kontratı, Tapu veya Yerleşim yeri Belgesi)
 • Biometrik Fotograf

Çalışma İzni İçin Gerekli Belgeler :

 • Yabancı kimlik kartı (İkamet İzni Kartı)
 • İşveren
 • İş Sözleşmesi
 • Diploma
 • Pasaport
 • Biometrik Fotograf

Rusya Fedarasyonu Türkiye Vize Rejimi : Umuma mahsus pasaport hamilleri 60 günü geçmeyen turistik ve iş görüşmesi amaçlı seyahatlerinde vizeden muaftır. Hizmet pasaportu hamilleri her 180 günde 90 günü aşmamak şartıyla 30 günlük süreyle vizeden muaftır. Diplomatik pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

Rusya Federasyonu

Rusya Federasyonu (Rusça: Российская Федерация), Rusya’nın resmi adıdır. Rusya, Dünya’nın en büyük ülkelerinden biri olup, Avrasya’da yer alır. Rusya Federasyonu, bir federal cumhuriyet yapısına sahiptir ve federal yönetim, 85 bölgeden (84 bölge ve 1 bağımsız bölge), 2 federal kentten ve 1 federal şehirden oluşur.

Moskova, Rusya Federasyonu’nun başkenti ve en büyük şehridir. Rusya Federasyonu, Birleşmiş Milletler ve birçok diğer uluslararası örgütün üyesidir. Rus dilinin resmi dil olarak kabul edildiği Rusya Federasyonu, birçok etnik gruptan oluşan bir ülkedir. Rusya Federasyonu, Dünya’nın en büyük petrol ve doğal gaz rezervlerine sahiptir ve bu sektörler ülkenin ekonomisinin önemli bir kaynağını oluşturur. Rusya Federasyonu ayrıca, mühendislik, bilim, teknoloji, tarım, turizm ve ticaret gibi alanlarda da önemli bir ülkedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button