Vergi Dairesi İkamet Harcı Ödeme

Vergi Dairesi Oturma Harcı Ödeme

Vergi Dairesi İkamet Harcı Ödeme

Vergi Dairesi İkamet Harcı Ödeme işlemleri İnteraktif online Vergi Dairesi ya da Türkiye Cumhuriyeti Vergi Dairesi Müdürlüklerinden yapılabilmektedir.Oturma izni harcı ödeme e-ikamet başvurusu yapıldıktan sonra tahakkuk numarası aracılığıyla 9233 vergi kodu Göç İdaresi İkamet Harcı ve 9207 kodlu İkametgâh Tezkeresi Defter Satış Bedelini Gelir İdaresi Başkanlığı İnteraktif Vergi Dairesi (https://ivd.gib.gov.tr) aracılığıyla ödenebilmektedir.

İkamet İzni Harcı Nasıl Ödenir?

İkamet izni harcı ödeme işlemleri Gelir İdaresi Başkanlığı İkamet Tezkeresi Harcı Sorgulama ve Ödeme sekmesinden yapılabilmektedir.Göç İdaresi ikamet tezkeresi harcı ödemek için başvuru numarası veya Tahakkuk Numarası kullanılarak yapılmaktadır.Online ikamet izni harcı ödemesi yaparken kredi kartı veya banka kartı olarak yapabilirsiniz.İkamet izni harcı ödeme işlemi tamamlandıktan sonra interaktif vergi dairesi ödeme alındısı verilir.

Ayrıca yabancılar vergi dairesi  ve ya online vergi dairesi web sitesinden yabancılar için vergi kimlik numarası alarak bizzat vergi dairesine giderek ikamet izni harcı ödemelerini nakit olarak yapabilirler.Öncelikle online platforma giriş yaparak, gerekli bilgileri doldurmalısınız daha sonra ödeme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Online platformda da ödeme yapabilirsiniz.

Oturma İzni Vergi Ödeme

Göç İdaresi oturma İzni Harcı Ödeme

İkamet İzni ( Oturma İzni ) Vergi Türleri

9207 – İkametgah Tezkeresi Defter Satış Bedeli

9233 – Göç İdaresi İkamet Harcı

Göç idaresi ikamet harcı ikamet izni başvurusu yapacak olan yabancıların ödemesi gereken bir vergi türüdür.

9234 – Tek Giriş Vize Harcı [492 Sayılı Harçlar K. 6 Say. II.A]

Tek giriş vize harcı Türkiye’ ye gelen yabancı uyrukluların ödemesi gereken bir vergi türüdür.

İkamet Tezkeresi Harcı Sorgulama ve Ödeme

İkamet tezkeresi harcı sorgulama ve ödeme Gelir İdaresi Başkanlığı İnteraktif Vergi Dairesi ekranları üzerinden online olarak ikamet izni harç ödeme miktarı ödenebilmektedir.

Oturma izni harç ödeme işlemleri ve yabancının vatandaşı olduğu ülkeye göre değişebilir ve ayrıca ödeme miktarı ve zorunlu evraklar da değişebilir. Ödeme işlemleri ve gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi için ikamet izni başvuru merkezlerine başvurabilirsiniz.

 

2023 Yılı İkamet İzni Harç Tutarı
İkamet İzni 2023
  • 1 aya kadar her gün için 85,60 TL’dir. (Bu tutar ilk ay için izin başına 160,70 TL’den az, 825,70 TL’den çok olamaz.)
  • 1 aydan sonraki her ay için 548,60 TL’dir.

İkamet İzni harcı, bir ülkeye vizesiz olarak ya da vizeyle giriş yapan yabancıların ikamet izni başvurusu yaparken ödemek zorunda olduğu bir harçtır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button